IPRU GENEL KURUL ÖNCESİ GÜÇ DEPOLADI

IPRU GENEL KURUL ÖNCESİ GÜÇ DEPOLADI


IPRU (Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği) Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladığı genel kurula hazırlanmak üzere toplandı. IPRU Genel Kurulu 28 Mayıs'ta yapılacak, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 5 Haziran'a ertelenecek.

7 Şubat’ta üyelerin katılımı ile gerçekleşen toplantıda konuşan IPRU Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tamay, idari yönetimlerin değişmesi ile birlikte yeni bir hareket planı yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Fatih Tamay: “Süreklilik arz eden bir gelir şart”

Yapılan son toplantıdan bu yana birkaç ziyaret gerçekleştirdiklerini aktaran Tamay, Moldova ile planlanan çalışmaların bekleyen konuların başında yer aldığını ifade etti. Bu zamana kadar TİKA’dan önemli destekler aldıklarını dile getiren Tamay, “Şu anda TOFED’in verdiği bir destek var, bunun için Genel Başkan Birol Özcan’a teşekkür ediyorum. Ancak süreklilik arz eden bir gelir şart. Bunun için çağrımızı yineliyoruz” diye konuştu. Tamay, amaçlarının IPRU’ya, karayolu yolcu taşımacılığı sektörüne ve Türkiye’ye yakışır bir genel kurul organizasyonu yapmak olduğuna dikkat çekti.

Ali Çıkkan: “Hazırlıkları hızlandırdık”

IPRU Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan İcra Kurulu Başkanı Ali Çıkkan ise üyelerle olan iletişimlerin yeniden canlandırıldığını dile getirerek, “4 yıldır ilginin alakanın kesildiği bir IPRU’yu yeniden harekete geçirdik. 7-8 yıldır görüşülmeyen ülkelerle yeniden irtibat sağladık. Duyarsız ülkeler vardı, onlardan özür dileyerek ilgimizi artırmaya başladık. Bundan sonra da hem kendi içimizde hem de devlet nezdinde adımlar atmayı sürdüreceğiz” dedi. Genel kurul hazırlıklarını hızlandırdıklarını belirten Çıkkan, IPRU’nun web sitesinin de yenilenerek canlı yardım ile hizmete başladığını ve sosyal medyada da aktif şekilde yer aldıklarının altını çizdi.

Av. Birol Özcan: “Destek vermeyi sürdüreceğiz”

Genel kurul için IPRU ile iş birliği içinde çalışmayı sürdürdüklerini söyleyen TOFED Genel Başkanı Birol Özcan da, “IPRU uluslararası karayolu taşımacıları için çok değerli bir kurum ve faaliyetlerini eksiksiz sürdürmesi hepimizin önceliği olmalı. İmkanlarımız dahilinde destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

İcra Kurulu Üyelerinden Mustafa Sarıgül, Avrupa Birliği ülkeleri ile iş birliği yapılarak gelir desteği sağlanması için adım atılmasının önemli olacağını aktarırken, İhsan Aksoy ise gümrük kapılarında yaşanan sorunların çözülmesinin karayolu yolcu taşımacılarına güç kazandıracağını ifade etti.