Antalya Valisi Münir Karaloğlu: “Sadece Eylül Ayında 2 Buçuk Milyon Turist Gelir”

Antalya Valisi Münir Karaloğlu: “Sadece Eylül Ayında 2 Buçuk Milyon Turist Gelir”


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısına katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya'yı sadece Eylül ayında 2 buçuk milyon turistin ziyaret etmesini beklediklerini söyledi.

 

Pandemi nedeniyle Antalya turizminin büyük yaralar aldığını belirten Münir Karaloğlu, ''Uluslararası bütün trafik durmuş oldu ama bir şeyi unutmayalım, krizden çıkarken bu süreçten sonra en hızlı toparlanacak sektörlerden biri de yine turizm olacaktır, çünkü insanlar taleplerini kaldırmadı. İnsanlar sadece taleplerini erteliyorlar'' dedi.

“Kayıplarımızı telafi ettiğimiz bir dönem olacak”

İnsanların evde kalmaktan sıkıldığını dile getiren Karaloğlu “Hepimizin tatile ihtiyacı var. İç turizmde 1 Haziran itibarıyla çok ciddi bir hareketlilik olacak. Dış turizmde ise özellikle Almanya ile bilet satışları başladı. Ülkelerin pandemi sonuçlarına göre de dış turizmde özellikle 2020 yılının ikinci yarısında çok ciddi bir hareketlilik yaşanacaktır. Antalya'ya en kötü ihtimalle 2 buçuk milyon turistin gelmesi konusunda iddiada bulunlar oluyor. Ben bu rakamın sadece Eylül ayı içerisinde yakalanacağını tahmin ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönem, geçtiğimiz dönem kaybettiğimiz kayıpların telafi edildiği bir dönem olacak” diye konuştu.