Otogar Yönetimiyle İş Birliğine Her Zaman Hazırız
Sektörümüzün en büyük ve “Türkiye” adını kullanan tek STK’sı olan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu, geçtiğimiz Salı günü 15’inci yılını kutladı. 15 yıldır, sektör mensuplarının sorunlarını çözmek ve yol gösterici olmak için elinden geleni ardına koymayan TOFED, 15’inci yılında sektörün en önemli isimleri ile birlikteydi. Kurucu Başkanımız Galip Öztürk’ün vizyonu ile bugünlere gelmiş olan TOFED, sektörün geleceğini de şekillendirmek için attığı adımları hızlandırarak çağımızın teknolojilerini ve imkânlarını sektörümüze uyarlamaktadır. Sektör mensuplarımızın çocukları için burs veren TOSEV, bütün dünyadaki otobüsçüleri bir araya getirme misyonuyla yoluna devam eden IPRU, sektörün en büyük gider kalemlerinden akaryakıtta indirimler sağlayan TOFED&SHELL Kart ve TOFED Sigorta gibi girişimleri ile her zaman sektör mensuplarının yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Sektörle el ele Nice 15’inci yıllara diyelim.

Geçirdiğim küçük rahatsızlıklar sebebi ile katılamadığım 15’inci yıl yemeğinde TOFED’in eski başkanları da birer konuşma gerçekleştirmiş ve bu federasyonun sektör için taşıdığı önemi dile getirmişlerdir. Büyük İstanbul Otogarı’nın yeni işletmecisi Boğaziçi A.Ş’nin Genel Müdürü Ethem Pişkin ve Otogar Müdürümüz Fahrettin Beşli de 15’inci yıl yemeğinde TOFED ailesini yalnız bırakmadılar. Bu ince davranışları için kendilerine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Yemekteki konuşmasında otogar yönetimi ile sektör mensuplarının birlikte hareket edeceğini vurgulayan Fahrettin Beşli, daha önce otogarın yönetimi ile ilgili birçok şey duyduklarını ancak içeriye gelip görünce zamanın koşullarının onu gerektirdiğini söyledi. Bu bizler için çok önemli bir açıklama, Bursa Otogarı’nın da yönetim kadrosunda bulunmuş ve bu işlerde deneyimli olan Fahrettin Bey’e biz de geldikleri ilk günden beri bunu anlatmaya çalışıyorduk. Eski yönetimin iyisiyle kötüsüyle bu otogarı eldeki mevcut imkânlarla 25 yıl yönettiğini ve devir teslim günü geldiğinde de çiçeklerle belediyeye teslim ettiğini unutmamak gerek. Biz aynı şeyleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da anlatmıştık, bu sözlerimizin belediye cephesinden karşılık buluyor olması bizi sevindirdi. Daha önce de söylediğimiz gibi otogar yönetiminde her zaman belediyemizin yanındayız ve birlikte çalışmaya hazırız yeter ki akıl ve mantık çerçevesinde adımlar atılsın.

Başsağlığı

Son olarak geçtiğimiz hafta hayat arkadaşı Aysel Yığcı’yı kaybeden TTDER Başkanı Sümer Yığcı kardeşimize baş sağlığı ve sabır dilemek istiyorum. Allah kalanlara sabır versin.