TOFED 15'inci Yılını Gururla Kutladı
Türkiye otobüsçülerinin çatı örgütlenmesi TOFED, 7 Ocak Salı günü yaptığı MYK Toplantısı’nın ardından 15’inci yılını kutladı. Kurucu Başkanımız Sayın Galip Öztürk’ün ışığında 15 yıldır otobüsçünün derdine derman, sesine ses olmak için mücadele eden TOFED, dün olduğu gibi yarın da bu mücadelesinden taviz vermeyecektir. 15 yıl önce çıktığı bu yolda, emin adımlarla ilerleyen TOFED, 15’inci yıl kutlama yemeğinde de yine sektörün bütün dinamiklerini bir araya getirdi. Üretici firma temsilcilerinden 15 Temmuz Demokrasi Otogarı yönetimi ve firma temsilcilerine kadar birçok değerli isimle birlikte TOFED’in 15’inci yılını kutladık. TOFED’in her daim bu sektöre yol gösterecek adımlarıyla yoluna devam etmesini diler ve bu yolculukta katkısı bulunan herkese kendi adıma teşekkürlerimi sunarım.

Otogarda birliktelik havası

Otogarımızın yeni müdürü Sayın Fahrettin Beşli, TOFED’in 15’inci yıl yemeğinde gerçekleştirdiği konuşmada İstanbul’da hizmet veren sektör mensuplarımızın merakla beklediği sorulara da bir açıklama getirdi. İstanbul Otogarı’nı hep birlikte huzur ve güvenin hâkim olduğu bir yerleşim alanına çevireceğimizi söyledi. Otogar ile ilgili atılacak adamlarda sektör mensuplarıyla birlikte hareket edileceğinin vurgulanması hepimizi sevindirdi. Zira sektörümüzün en büyük sorunu, bize sorulmadan yapılan değişiklikler ve yenilikler olmuştur. Sayın Beşli’yi bu konuda sonuna kadar destekleyeceğiz, kendisine bize verdiği bu değerden ötürü bir kez daha kutlamak istiyorum.

Takograf kararı sektörü rahatlattı

Bir teşekkürü de Nakliyeci arkadaşlarımıza etmek istiyorum. Dijital takograf zorunluluğunun hayata geçirildiği 1 Ocak tarihinden itibaren yollara dökülerek seslerini çıkaran bu arkadaşlarımız sayesinde Bakanlık sesimizi duydu ve Dijital Takograf zorunluluğu için ek süre tanıdı. Bizzat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklama ile bu zorunluluğun 10 Temmuz tarihine ertelenmiş olması sektörümüze rahat bir nefes aldırdı. Ben bu konuda da emeği geçen, mesai harcayan herkese teşekkür ediyorum ve birlikte olmanın, ses çıkarmanın sağladığı kazanımları bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Sömestr umutları

 

Son olarak sektör mensuplarımızın bu durgun günlerde dört gözle beklediği sömestr tatiline de değinmek istiyorum. Üniversiteler teker teker tatile girmeye başladı, lise ve ortaöğretim de 20 Ocak tarihiden itibaren ara dönem tatiline girmiş olacak. Havaların soğuk olmasından dolayı çok büyük ümitlerimiz olmasa da sektör içinde bir heveslenme söz konusu. Umarım bu hevesimiz kursağımızda kalmaz ve sektör mensupları bekledikleri yoğunluğu yaşarlar. Böyle durgun günlerde yaşanan en küçük hareketliliğin bile bu sektörde ne kadar büyük bir mutluluğa sebep olduğunu herkes biliyor. Allah umutlarımızı boşa çıkarmasın ve yolumuzu açık eylesin.