Bu Bayram Başka Bayram
Yıllardır sektörümüzün en çok iş yaptığı, esnafımızın borçlarını ödediği, dar boğazdan çıktığımız bir kutlu bayram haftamız daha geldi. Rabbimize şükürler olsun ki iyi kötü, düşe kalka bir bayram daha gördük. Ocak ayında hepimizin bu bayram için çok başka planları vardı elbette ama işte hayat bu karşımıza neler çıkaracağını bilemiyoruz. Şimdi hayal ettiğimizden çok daha farklı bir bayram yaşayacağız. Sektörümüz açısından düşünürsek ilk defa ek seferler yapmayacağımız bir bayram geldi diyebiliriz. Biz yine de yolcumuza en kaliteli ve en güvenli hizmeti vermek için birbirimizle yarışacağız ve bu çıtayı her zaman olduğu gibi bu yıl da bir adım öteye taşıyacağız. Her yıl bayram öncesi şoför arkadaşlarımıza “aman yavaş gidin, kontrollerinizi yapın, uykunuzu alın” derdik. Host/hostes arkadaşlarımıza da “Yolcumuza güler yüzle hizmet verin, her zaman misafirlerimizle birebir ilgilenin sizlere emanet edilen canlara ve mallara sahip çıkın” derdik. Ama bu bayram her şeyden önce sağlık diyoruz, Bilim Kurulu’nun aldığı tedbirleri her zaman önceliğiniz haline getirin diyoruz. Bakalım daha neler göreceğiz, zaman bize neler yaşatacak. Bunları bilmiyorum. Ama bildiğim tek bir şey var, ne yaşarsak yaşayalım, başımıza ne gelirse gelsin bu sektör hep ayakta olacak ve her zaman vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti vermeye devam edecek.

Bu bayramı bireysel olarak değerlendirmek gerekirse de birkaç uyarı yapmak isterim. Biz toplum olarak örflerimize ve adetlerimize çok bağlıyız. Ama bu bayram bazı istisnalar uygulamak zorundayız. Elimizden geldiğince sosyal mesafeyi ihlal etmeden sevdiklerimizin bayramını kutlayalım. Bakın bizim bayramlarda en çok değer verdiğimiz, en çok sarılıp öpmek istediğimiz kesim yaşlılarımızdır. Ama unutmayalım ki bu hastalıkta en yüksek risk grubu da yine aynı yaşlılarımız. Allahım kendisine adadığımız bu kurbanlar yüzü suyu hürmetine bizlere sağlıklı bir bayram geçirmeyi nasip eder inşallah.

Baş sağlığı

 

Bayram öncesi sektörümüz peş peşe gelen iki acı haberle sarsıldı. İlk olarak Merhum ağabeyimiz Saffet Ulusoy’un hanımı ve  Haluk Ulusoy’un annesi Süreyya Ulusoy hanımefendinin ölüm haberini aldık. Henüz acımız tazeydi, üzüntülüydük ki birkaç gün aradan sonra da Efe Tur Yönetim Kurulu Başkanı Hürer Fethi Gündüz’ün Annesi Hürmet Gündüz’ün vefat haberini aldık. Her iki merhumeye de Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim her iki ailenin de kalanlarına sabır versin.