Covid-19 Pozitif
Sevgili arkadaşlar her hafta köşe yazımda Koronavirüs illetine karşı alınabilecek önlemleri anlatıyorum. Elimden geldiğince ve dilim döndüğünce bu işin ciddiyetini her yerde anlatmaya çalışıyordum. 2020 yılının ilk aylarından bu yana verdiğim mücadelenin ardından aldığım tüm önlemlere rağmen geçtiğimiz hafta yaptırdığım test sonucum pozitif çıktı. Ben de resmen Covid-19 hastasıyım. Evde tedaviye başladım, filyasyon ekiplerinin getirdiği ilaçları kullanıyor ve ev ahalisine bulaştırmamak için yoğun çaba harcıyorum. Bütün bunları anlatmamdaki sebep yine aynı. Virüsün gücünü ve bulaşma kolaylığını sizlere aktarmak istiyorum. Hemen önlemleri elimizden geldiğince artırmalı ve bağışıklık sistemimize yardımcı olacak gıdalar tüketmeliyiz. Ayrıca bu süreç içerisinde su tüketimi de çok önemli mümkün olduğu kadar çok su içmeye özen gösterelim. Hastalığımın ilk günlerinden bu yana arayan soran bütün dostlarıma, meslektaşlarıma bir teşekkürü borç bilirim. Sizin sağlık dualarınız bana güç oluyor, tek ricam aman tedbirleri elden bırakmayın dostlarım.

Servis sorunu

Koronavirüse yakalandığımdan bu yana evde karantinadayım ama bu demek değildir ki sektörden uzak kaldım ve kendi köşeme çekildim. Hastalığı yenmenin en etkili yolunun psikolojik olarak pes etmemek olduğunu biliyorum ve bu bilinçle hasta olarak yatmaktan kaçınıyorum. Sektörümüzün ve ülkemizin gündemini yakından takip etmeye devam ediyorum. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni önlem paketleri ile birlikte kontrollü normalleşme aşamasından tekrar kısıtlamaların başladığı aşamaya geçtik. Bu kısıtlamalar hafta sonu akşam saatlerini kapsayan sokağa çıkma yasaklarını da içeriyor. Bu yasaklar neticesinde sektörümüzde bir sorun meydana geldi. O saatlerde sefer yapan otobüslerdeki personellerimiz ve yolcularımız nasıl hareket etmeliler? O yolcuları taşıyan servis personelleri, yazıhane personelleri gibi detaylar da var tabi. TOFED Genel Başkanımız Sayın Av. Birol Özcan, bu konu ile ilgili Valiliğe bir yazı gönderdi. Bunun dışında ayrıca devlet yetkilileri ile görüşerek bu konuda efektif bir çözüm üretilmesi için çabalıyor da. Kendisine sektör adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Bütün bunların yanında Sayın Birol Özcan başkanımız, Metro Holding Kurucu onursal Başkanı Sayın Galip Öztürk ile de görüştü ve sektörümüzde servis hizmetinin askıya alınmasının herkesin yararına olacağı görüşü ortaya çıktı. Sayın Başkanımız, gazetemizde de yayınlanan bir yazı ile bu duyuruyu bütün sektör mensuplarına yapmış oldu. Umarım bu çağrı destek bulur ve sektör olarak içinden geçtiğimiz şu zor günlerde bazı masraflarda kısıtlamaya gidebiliriz.