Gündemdeki Haberler

post

IPRU GENEL KURUL ÖNCESİ GÜÇ DEPOLADI

IPRU (Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği) Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladığı genel kurula hazırlanmak üzere toplandı. IPRU Genel Kurulu 28 Mayıs'ta yapılacak, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 5 Haziran'a ertelenecek.

post

Hidrojen Yakıtlı Otobüs 2020'de Avrupa Yollarında

Hidrojeni güvenli ve temiz bir enerji kaynağı olarak her alanda kullanmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Toyota, CaetanoBus SA ile birlikte yakıt hücreli yeni şehir otobüsünü üretmek adına ilk adımı attı.

post

2020 Otobüs Harcırahı

İBB Ulaşım Daire Başkanlığı, 2020 otobüs harcırahlarını açıkladı.

post

Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nde Önemli Değişiklikler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolu Yolcu Taşıma Yönetmeliği'ne dair değişiklikleri 10 Ocak Cuma günü yayınlanan Resmi Gazete ile duyurdu.

post

Coronavirüs Turizmi Vurdu, Turizmciler Bakandan Destek İstedi

Turizm İstişare Kurulu, dünyayı saran ve Türkiye'de de çıkan yeni tip corona virüs nedeniyle turizm sektörünün ciddi şekilde etkilendiğini belirterek, çok sayıda ileri tarihli rezervasyon iptali olduğunu duyurdu.

post

Turizm Şoförleri, SGK Primleri İçin Erteleme İstiyor

Turizm Şoförleri Mesleki Dayanışma Derneği, sektörde yaşanan kriz nedeniyle, bakanlıktan SGK prim borçlarının 1 yıl süreyle ertelenmesini talep ettiler.

post

Koray Kimya, Filosunu Tırsan İle Genişletti

Koray Kimya, tercihini Tırsan'dan yana kullanarak filosuna 6 adet Tırsan Tank Konteyner Taşıyıcı kattı. Teslimat töreninde konuşan Koray Kimya Yönetim Kurulu Üyesi Koray Uras, Tırsan ile iş birliklerinin uzun yıllar daha devam edeceğini vurguladı.

post

Tekirdağ'ın Ulaşmı Karsan İle Güçlü

Karsan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne 27 adet Atak otobüs teslim etti. Teslimat töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi sakinleri için konforlu, engelli uyumlu ve güvenilir bir marka tercih ettiklerini söyledi.

Sidebar Banner